Outstanding CBE Graduates 2020

Congratulations to our best and brightest graduating this spring!

congratulations outstanding graduates

Spring 2020 Outstanding Graduates

Each spring, the college honors graduating seniors who are in the top 5% of the college’s graduating class, received a scholarship during their academic career and/or served as a student leader in their senior year with the James L. Dunbar Outstanding Graduate and Faculty Recognition Reception.

Due to COVID-19, in lieu of a ceremony this spring the college is proud to recognize these students with a virtual celebration.

Watch this video to see our 2020 outstanding graduates.

DEPARTMENT OF ACCOUNTING

Iryna Bitkova, Accounting, Top 5%, Christopher Scott Stark Memorial Scholarship, Endowment & Fran Soistman and Family Scholarship 

Minyi Chen, Accounting, Beta Gamma Sigma, Fran Soistman and Family Endowment 

Kellye Cullum, Accounting, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Kaleel Day, Accounting, Department of Accounting General Scholarship, CBE General Scholarship 

Kevin Frederick, Accounting, Stephen K. Shock Memorial Scholarship 

Brett Halpern, Accounting, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Beta Alpha Psi 

Jasmine Horblit, Accounting, Sam Barone Scholarship & Towsontowne Business & Professional Women's Club Scholarship 

Alexis Horton, Accounting, Aramark Facility Services Working Scholar 

Stephen Huang, Accounting, Top 5% 

Matthew Litzky, Accounting, Finance, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Shannon Perez, Accounting, Aramark Facility Services Working Scholar 

Zoey Resnick, Accounting, Accounting Advisory Board Scholarship 

Andrea Richie, Accounting, Christopher Scott Stark Memorial Scholarship; Mary Fyffe Chiswell Scholarship; Tignanelli Family Endowed Scholarship 

Ryan Seidl, Accounting, Top 5%, Beta Alpha Psi 

Michelle Thompson, Accounting, Stephen K. Shock Memorial Scholarship 

BUSINESS ANALYTICS AND TECHNOLOGY MANAGEMENT 

Zainab Akindele, Business Administration, Project Management & Business Analysis, CBE Board of Advisors Scholarship 

Mary Birrane, Business Administration and Information Systems, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Chidera Egbuche, Business Systems and Processes, Top 5% 

Donald Heinerichs, Business Systems and Processes, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Beta Alpha Psi, Fran Soistman and Family Endowed Scholarship 

Monica Muldrow, Business Administration, Project Management & Business Analysis, Aramark Facility Services Working Scholar 

Beza Wondimu, Business Administration, Project Management & Business Analysis, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

DEPARTMENT OF ECONOMICS 

Kierstin Ekstrom, Economics, Top 5%, Dr. Louise Laurence Rising Star Endowed Scholarship 

Stephanie Fendick, Economics, Dr. Jeremiah German Rising Star Endowed Scholarship 

Benjamin Gillen, Economics, Financial Economics, Dr. Jeremiah German Rising Star Endowed Scholarship 

Brandon Jackson, Economics, Stephen K. Shock Memorial Scholarship 

Brad Powers, Economics, Top 5%, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Rebecca Russ, Economics, Top 5%, Tamara Woroby Scholarship 

Samantha Slonin, Economics, Top 5% 

DEPARTMENT OF FINANCE 

Adeola Ajani, Business Administration, Financial Planning, Student Leadership Council, Northwestern Mutual Scholarship and Mentoring Program 

Leanne Baldwin, Business Administration, Financial Planning, WMS Partners Future Leaders in Finance Scholarship 

Valerie Becker, Business Administration, Finance, Beta Gamma Sigma, Kathryn H. Gerling Scholarship 

Asia Byrd, Business Administration, Investments, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Travelers Scholarship 

Sean Chenworth, Jr., Business Administration, Investments, Stacie Smith Swanstrom Finance Scholarship 

Lindsey Clark, Business Administration, Finance, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Shawn Kalendek, Business Administration, Finance, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Rebecca McFalls, Business Administration, Finance, Aramark Facility Services Working Scholar 

Nicholas Menikheim, Business Administration, Finance, Top 5% 

Scott Pokodner, Business Administration, Finance, Top 5% 

Jacob Snyder, Business Administration, Finance, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Finance Faculty Rising Star Endowed Scholarship 

Anh Tran, Business Administration, Finance, Top 5% 

Dylan Workman, Business Administration, Finance, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Stacie Smith Swanstrom Finance Scholarship 

DEPARTMENT OF MANAGEMENT 

Milan Jones, Business Administration, Human Resource Management, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Yeamlak Kassa, Business Administration, International Business, Aramark Facility Services Working Scholar 

Mohsib Khalid, Business Administration, International Business, Aramark Facility Services Working Scholar 

Brady Meixsell, Business Administration, Leadership & Management, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Grayson Osborn, Business Administration, Leadership & Management, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Javan Stancil, Business Administration, Human Resource Management, Aramark Facility Services Working Scholar 

Heather Stein, Business Administration, Human Resource Management, Kathryn H. Gerling Scholarship 

Adja Fatou Sy, Business Administration, Human Resource Management, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

DEPARTMENT OF MARKETING  

Michelle Creamer, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Erica Haskell, Business Administration, Marketing, Top 5%, Beta Gamma Sigma, Kathryn H. Gerling Scholarship 

Alexandra Jones, Business Administration, Marketing, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

BoKyeung Kim, Business Administration, Marketing, Top 5%, Aramark Facility Services Working Scholars Endowment Fund & James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Dana LaBate, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Huong Le, Business Administration, Marketing and Leadership & Management, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Claire Lechlitner, Business Administration, Marketing, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Seth Lipowitz, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Olivia Lubarsky, Business Administration, Legal Studies, Commencement Speaker 

Alina Pargamanik, Business Administration, Marketing, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Monica Rivas, Business Administration, Marketing, Top 5% 

Austin Roberts, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Isabelle Ruffing, Business Administration, Marketing, Top 5% 

Octavia Sanders-Hike, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Deepinder Sekhon, Business Administration, Marketing, Aramark Facility Services Working Scholar 

Haley Smith, Business Administration, Marketing, Marketing Department Scholarship 

Patience Sofi, Business Administration, Legal Studies, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

Stephen Visakowitz, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Joshua Wein, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Camden Wilson, Business Administration, Marketing, CBE Board of Advisors Scholarship 

Alex Wise, Business Administration, Legal Studies, Top 5%, Beta Gamma Sigma 

William Yeske, Business Administration, Marketing, James L. Dunbar, Jr. Memorial Scholarship 

Philip Zippo, Business Administration, Marketing, Aramark Facility Services Working Scholar